Symbole na metkach dotyczące prania

Pobierz

Dwie kropki - prać w temp.. Oznacza pranie zwykłe z ustawieniem standardowej temperatury, wskazanej na materiale.. Wybierz program o .5 days agoSymbole na metkach dotyczące prasowania.. W późniejszym okresie nasz baza znaków zostanie poszerzona o symbole techniczne.. Im więcej kropek, tym bardziej rozgrzane może być żelazko:Symbole pielęgnacji - prasowanie.. Podobnie jak w przypadku oznaczeń prania, maksymalna temperatura oznaczana jest kropkami wewnątrz rysunku.. Im więcej kropek, tym bardziej rozgrzane może być żelazko:Niektóre oznaczenia na metce dotyczące prania posiadają dodatkowe warianty: Przekreślony symbol prania - takich ubrań nie należy prać ani ręcznie, ani w pralce.. Trzy kropki - prać w temp.. Symbol prania z ręką zanurzoną w misce wskazuje na pranie ręczne, natomiast kreska pod miską oznacza konieczność prania z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.. Symbole w kształcie trójkątów i kół dotyczą dodatków, jakie można dodawać do prania (wybielaczy i odplamiaczy).Symbole prasowania.. Jak widać, oznaczenia na metkach są bardzo sugestywne.Symbole dotyczące materiału i temperatury wody.. Przed suszeniem warto również odwrócić odzież na lewą stronę - istotne podczas suszenia na balkonie, gdyż pod wpływem słońca materiały mogą blaknąć.. Poznaj znaki do prania .. Znaki na ubraniach dotyczące suszenia tradycyjnego..

Lista symboli na metkach ubrań.

Chyba każdy miał taki moment, że przed praniem patrzył na symbole na metkach i nie miał pojęcia co oznacza większość z nich.May 19, 2022Jak prać i co oznaczają symbole prania na metkach.. Jedna kropka oznacza prasowanie w 110 stopniach, dwie to maksymalna temperatura prasowania 150 .Znaki stopni prania na metkach są stosunkowo proste do zapamiętania, ale co zrobić, gdy w grę wchodzi "pranie delikatne" lub "z zachowaniem szczególnej ostrożności"?. Dwie kropki na żelazku wskazują, że odzież można prasować w umiarkowanie wysokiej temperaturze, a więc maksymalnie w 150°C.. Symbole na metkach dotyczące suszenia są .Mar 16, 2021Apr 8, 2021Oct 8, 2021 Jedna kropka oznacza pranie w temperaturze 30°C, dwie kropki to 40°C, trzy to 50°C, a cztery pranie w 60°C.. Strona została została uruchomiona w 2016 roku, jest często aktualizowana.Symbol z jedną kropką oznacza pranie w maksymalnej temperaturze 30 stopni, z dwoma - w 40 stopniach, a z trzema w 60 stopniach.. Co one oznaczają?. Czasami zamiast liczb w symbolu prania znajdują się kropki.. Cztery kropki - prać w temp.. Symbol prania z dwiema poziomymi kreskami na dole - oznacza pranie delikatne.. 90 stopni.. Objaśniamy!-Oznaczenie prania z poziomą kreską na dole - pranie z zachowaniem ostrożności..

Symbole prania - trójkąty i koła.

Pranie chemiczne oraz wybielanie.. 60°C.Jan 12, 2022Apr 12, 2022Symbole na metkach dotyczące prasowania Jeśli symbol żelazka na metce nie jest przekreślony, to znaczy że tkaninę można bezpiecznie prasować.. Pojemnik z wodą - odpowiada programom do prania materiałów bawełnianych.. Prać ręcznie w temperaturze 40°C maksimum.. Metki dołączone do ubrań, ręczników czy innych produktów zawierają oznaczenia dotyczące prania, suszenia czy prasowania będące wskazówkami jak prać, by rzeczy nie straciły swojego koloru i fasonu, nie zniszczyły się pod wpływem zbyt wysokiej temperatury czy błędnie dobranego .Symbole na metkach dotyczące prasowania.. Każda z nich oznacza inną temperaturę prania.. Można je natomiast oddać do czyszczenia w profesjonalnej pralni chemicznej.. Normalny cykl prania w max temp.. Normalny cykl prania w max temp.. Przekreślone koło oznacza zakaz chemicznego czyszczenia.. Jeśli symbol żelazka na metce nie jest przekreślony, to znaczy że tkaninę można bezpiecznie prasować.. Podobnie jak w przypadku oznaczeń prania, maksymalna temperatura oznaczana jest kropkami wewnątrz rysunku.. Pranie normalne w temperaturze nie przekraczającej 30°C Pranie z zachowaniem ostrożności w temperaturze nie przekraczającej 30°C Pranie normalne w temperaturze nie przekraczającej 40°CCelem strony WszystkieSymbole.pl jest zebranie i uporządkowanie całej bazy symboli - szczególnie tych mitologicznych..

Suszenie - oznaczenia na metkach dotyczące suszenia.

Odpowiednie suszenie zapobiegnie wyciągnięciu się i deformacji ubrań.. Trójkąt to natomiast komunikat, że ubranie możemy wybielać i odwrotnie - przekreślony trójkąt tego zabrania.Symbole na metkach pomogają w praniu!. SUSZENIE.. Prasowanie dopuszczalne w temperaturze do 100°C Prasowanie dopuszczalne w temperaturze do 150°C Prasowanie dopuszczalne w temperaturze do 200°C Nie prasować !. Podobnie jak w przypadku oznaczeń prania, maksymalna temperatura oznaczana jest kropkami wewnątrz rysunku.. Odzieży nie można prać, a jedynie czyścić chemicznie.. Normalny cykl prania w max temp.. Symbol prania z poziomą kreską na dole - oznacza pranie z zachowaniem ostrożności.. 40 stopni.. Ustaw pralkę na program do prania rzeczy delikatnych.. Jeśli chodzi o symbole prasowania na metkach, są one najczęściej odzwierciedleniem tego, jakie oznaczenia są na żelazku.. Trzy kropki także oznaczają umiarkowanie wysoką temperaturę, ale już maksymalnie 200°C.Jeśli miska jest przekreślona, oznacza to, że danej tkaniny w ogóle nie pierzemy.. 30 stopni.. 60 stopni.. Znajdziemy od jednej kropki do aż czterech.. Im więcej kropek, tym bardziej rozgrzane może być żelazko:Feb 6, 2021Jul 6, 2020Symbole na metkach co oznaczają , abc prania.. Pojemnik z wodą z jedną kreską i kropką - odpowiada programom na pranie materiałów syntetycznych.Uwaga!.

Prasowanie - oznaczenia na metkach dotyczące prasowania.

Symbol koła, który znajduje się w oznaczeniu na metkach jest informacją, że daną tkaninę możemy czyścić chemicznie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt