Roślina której nie lubią kleszcze

Pobierz

Z powodzeniem można go uprawiać w donicach na tarasach i balkonach.. Tymianek to niska krzewinka, dobrze znana w kuchni.. Kolejną rośliną, która pomoże w pozbyciu się krwiopijców, jest rozmaryn lekarski.. Jest to niewysoka, dorastająca.. Kocimiętka to roślina z rodziny jasnotowatych, która z daleka przypomina lawendę, bo ma podobny fioletowy lub niebieski kolor.. Nasturcja Nasturcja to jednoroczna roślina odstraszająca ślimaki zapachem swoich kwiatów oraz lekko gorzkawym smakiem liści.. Wrotycz pospolity (Tanacetum vulgare) - to jedna z najcenniejszych roślin o wszechstronnym zastosowaniu.. Zapachowe zioła, których nie znoszą komary jak i kleszcze to: - tymianek, melisa, rozmaryn, oregano, bazylia, lawenda.Sezon największej aktywności trwa w najlepsze.. Bylina dorastająca do 30-50 cm wysokości o fioletowoniebieskich kwiatach.. Kocimiętka Mussina (Nepeta mussinii).. Liście zawierają lotne olejki, dzięki.. Kocimiętka.. Mylimy je z kleszczami, a ich ukąszenia są bardzo bolesneChrzan pospolity - wyciąg z korzeni chrzanu nie tylko odstrasza, ale także zabija kleszcze.. Tych zapachów nie lubią kleszcze aromatyczne zioła, które są powszechnie używane w kuchni: mięta, tymianek, oregano, bazylia, melisa, szałwia; inne silnie pachnące rośliny, np. lawenda, geranium, trawa cytrynowa, aksamitka; przyprawy o mocnym aromacie, m.in. goździki, cynamon; popularne olejki .Roślina, której nie lubią kleszcze..

Ma silny i intensywny zapach, którego nie lubią kleszcze.

Koty, jak sama nazwa wskazuje, uwielbiają kocimiętkę.Kleszcz na polowaniu wygląda tak.. Dodatkowo roślina ta odstraszy muchy i komary.Rośliny odstraszające kleszcze - jakich roślin nie lubią te pajęczaki Mięta pieprzowa.. Nie widzą nas, ale doskonale wyczuwają zapach.. Wszyscy kojarzą ja z tym, że uwielbiają ją koty.. W dodatku zawiera substancje toksyczne, które można wykorzystać do stworzenia płynu zabijającego.Skutecznym sposobem pozbycia się kleszczy ze swojego ogródka jest zasadzenie konkretnych roślin.. Pierwszą niezwykle skuteczną rośliną odstraszającą kleszcze jest wrotycz pospolity.. Należy do roślin mało wymagających, a dodatkowo ma właściwości lecznicze.. Zgadzam się, nic mu nie warto skoczyć źdźbła trawy i trzymać zębami w swoje ciało.. Suszony eukaliptus, podobnie, jak mięta, także zniechęci kleszcze.. Warto mieć ją w domu i ogrodzie - YouTube.Nie dlatego, że kleszcze nie lubią jasnych kolorów, ale żeby łatwiej je zauważyć.. Nie zimuje w gruncie.Kleszcze bardzo nie lubią zapachu olejku eterycznego zawierającego mentol, jaki wydziela roślina.. Warto uprawiać ją w miejscach słonecznych, w przepuszczalnej, lekkiej glebie o pH=6,0-7,5.. Ślimaki za nią nie przepadają, a my wręcz odwrotnie!Roślina wydziela intensywny zapach, którego nie lubią owady a także kleszcze..

Lawenda ...Rośliny odstraszające kleszcze 1.

Aby przynieść je domu, wcale nie musimy iść się do lasu czy parku.. To jedna z najbardziej znanych.. Tymianek pospolity.. Wrotycz pospolity .Rośliny, których nie lubią kleszcze - można by na takiej liście wypisać: kocimiętkę, jaskry, czosnek niedźwiedzi, lawenda, rozmaryn lekarski, wrotycz, złocień dalmatyński, tatarak, piołun, bylicę,.Bylica piołun to roślina o gorzkim smaku, wykorzystywana między innymi w ziołolecznictwie.. Nie tylko kleszcze jej nie znoszą - wrotycz pospolity skutecznie odstrasza również komary, mszyce i muchy.Tych roślin nie lubią kleszcze!. Sprawdź, które z nich pomogą się uporać z pajęczkami i posadź je w swoim ogrodzie… Wrotycz To bardzo popularna roślina, która zazwyczaj porasta łąki.. Bylica piołun to roślina, której nie lubią kleszcze, a przy tym jest łatwa w uprawie.. Substancji tej nie tolerują kleszcze, natomiast co ciekawe, bardzo lubią koty i stąd nazwa "kocimiętka".. Jest to roślina lecznicza.Łatwa w uprawie roślina o przyjemnych fioletowych kwiatach, której intensywny zapach jest nietolerowany przez kleszcze.. Tatarak rośnie na terenach podmokłych i błotnistych, więc nie do każdego ogrodu się nadaje.Rośliny odstraszające kleszcze 1.. Dzięki niej uchronisz się przed ugryzieniem.. Kocimiętka jest też bardzo łatwa w uprawie i niewymagająca.Złocień dalmatyński Roślina o bardzo intensywny zapachu, którego nie lubią kleszcze i komary..

4) Używaj preparatów odstraszających kleszcze.

Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się miejsca naturalnie cieniste oraz wilgotne, gdzie dociera niewiele promieni słonecznych, posadźmy tam właśnie miętę.- Dla kleszczy jest on wyjątkowo nieprzyjemny.. Chrzan pospolity - wyciąg z korzeni chrzanu pospolitego nie tylko odstrasza, ale również zabija kleszcze.. Neptalakton, czyli olejek, który wydziela kocimiętka, odstrasza komary i kleszcze.. Stosowanie środków odstraszających kleszcze, czyli odpowiednich repelentów - substancji zawierających dietylotoluamid (DEET), które rozpyla się na ubranie i odsłoniętą skórę z wyjątkiem twarzy .. Kocimiętka- zawiera neptalakton - związek, którego nie lubią zarówno kleszcze, jak i komary.. Żarłoczne mięczaki szerokim łukiem ominą rabatę, na której rosną te rośliny.. Jedną z nich jest mlecznica.. Należy ona do rodziny astrowatych i znajdziemy ją w całej Europie.. Jej olejki eteryczne są nie .Mlecznica odstrasza kleszcze Mlecznica (wrotycz pospility) to roślina, której kleszcze unikają jak ognia.. Niski krzew o wzniesionych pędach.. Kolejna roślina, która może z h ukąszeniu kleszcza - to Wiciokrzew Маака, aromatyczny krzew, rośnie w Azji.Czosnek niedźwiedzi - poza wieloma zaletami zdrowotnymi, skutecznie odstrasza kleszcze.. Ma atrakcyjne, żółte kwiaty i może być ozdobą ogrodu.Kleszcze odstrasza jej intensywny zapach, pochodzący od zawartego w jej kwiatostanach olejku eterycznego, w którym jest związek o nazwie neptalakton..

Share.Przedstawiamy rośliny, które odstraszają kleszcze.

Chodź.. Kojarzony głównie z rośnięcia przy drogach i nasypach kolejkowych kwiat, charakteryzuje się intensywnym zapachem, który wywołuje olejek eteryczny.Tak jak komary, kleszcze nie lubią intensywnego zapachu kocimiętki Faassena.. Nie gryzą, lecz żywią się naszą krwią, a tym samym przenoszą śmiertelne choroby.Meghan królewska - Roślina, której kleszcze unikają jak ognia.. Kolejną rośliną odstraszającą kleszcze jest kocimiętka Faassena.. Roślina w naszym klimacie przemarza, dlatego najlepiej sadzić ją w pojemniku, który jesienią przed nadejściem mrozów przenieść do pomieszczenia.wro­tycz pospolity.. Sprawdź też: Strzyżaki sarnie atakują.. Napar z piołunu stosowany jest w dolegliwościach trawiennych, takich jak niestrawność czy zgaga.. Wyróżnia się ostrym korzennym zapachem, który zawdzięcza olejkowi eterycznemu (uwaga, zawiera trujący tujon!).. Wrotycz pospolity zwany inaczej mlecznicą, to roślina która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie.. .Oto zestawienie najlepszych 10 roślin, których ślimaki nie lubią!. Tajemnicą skuteczności tej rośliny w walce z kleszczami, jest zawartość intensywnie pachnącego olejku eterycznego, który wykazuje silną, korzenną woń.. Przyciąga za to pszczoły i koty.Skorpionik00 / Shutterstock Olejek eteryczny tej aromatycznej rośliny zawiera ponad 80 proc. azaronu - substancji, która odstrasza kleszcze, komary, mrówki i muchy (a przy tym jest niegroźny dla człowieka).. Clematis - wywar z clematisa jest trujący dla komarów i kleszczy.Rośliny odstraszające kleszcze Kocimiętka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt