Sprawdzian z lektury balladyny

Pobierz

Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.a) nikogo takiego nie było b) sługa Goplany c) sługa Pustelnika d) twórca Balladyny e) przyjaciel Kostryna f) pasteż 6) Siostry na początku lektury zbierały a) jagody b) poziomki c) maliny d) brzoskwinie e) trawe f) kwiaty 7) Pustelnik był kiedyś a) królem b) pasteżem c) papieżem d) sługą króla e) bratem króla f) klaunem 8) Kim .Małgorzata Woźna - magister filologii polskiej oraz kultury i praktyki tekstu, korepetytorka, korektorka i copywriterka, autorka bloga Prosty Polski, na którym od 2016 roku publikuje artykuły dotyczące języka polskiego.. Na dźwięk melodii granej przez Chochlika i tajemniczego śpiewu opowiadającego historię jej zbrodni, Balladyna popada w obłęd.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Jak nazywał się książę, o którego względy współzawodniczyły siostry - Alina i Balladyna?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Rozwiąż test.klasa 7 Lektury obowiązkowe "Balladyna" - test 1.. Rozwiąż test wiedzy o "Balladynie" i odpowiedz na 18 szczegółowych pytań dotyczących postaci i wątków w tym utworze literackimJuliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury na poziomie trudnym..

Epoka.Balladyna- test z lektury.

- Używasz ich?. Gdy to powiedziała, trafił w nią piorun.. Ponieważ chciała zebrać pierwsza dzban malin i ożenić się z Kirkorem'Balladyna' - test znajomości lektury.. Lew, czaro.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zygmunt Krasiński.. Skomentuj.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co .• Balladyna • Juliusz Słowacki - życiorys • Balladyna - streszczenie w pigułce z testem • Balladyna - streszczenie szczegółowe • Balladyna - opracowanie • Balladyna - motywy literackie • Balladyna - bohaterowie • Sąd nad Balladyną • Balladyna - rozprawki • ciekawostki • Balladyna - cytaty • Balladyna - test z treściKlasa VIIa Temat: "Balladyna" Juliusza Słowackiego - sprawdzian po omówieniu lektury.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. 653 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. 172 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. a) Legendarnych b) W późnym średniowieczu c) W epoce romantyzmu d) Lata 90 XX w.Test z lektury .. Słyszy głosy z zaświatów, ukazuje jej się duch Aliny, odpędza go, aż wreszcie mdleje.. Dlaczego Balladyna zabiła Alinę.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Czy pamiętasz, ile osób miała na sumieniu główna bohaterka i do jakiego stopnia zdeprawowała ją władza?.

7.W jaki sposób ...Lista pytań z lektury Balladyna.

Najlepsze prezenty dla poszczególnych znaków zo.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Balladyna"BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Sprawd ź .Balladyna wypiera się swojej matki i każe wygnać ją z pałacu.. SPRAWDZIAN _____ JULIUSZ SŁOWACKI BALLADYNA 1.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Przypominasz króliczka, chomika czy świnkę mors.. Jaką rolę pełniłbyś w Piekle?. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Udostępnij.. W jaki sposób Goplana ukarała Balladynę?. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Pomaga uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych uporać się z trudnymi zagadnieniami literackimi i językowymi.. a) Epika b) Liryka c) Dramat d) Synkretyzm 3) W jakich czasach rozgrywa się akcja utworu?. Tagi #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki Inne tryby testu..

Rozwiąż test.Test z lektury "Balladyna" (Juliusz Słowacki).

Średnia 10/12.. Gatunek.. Quiz w Poczekalni.. #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. 1) Kto napisał Balladynę?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Udostępnij.. Była to kara śmierci.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę tragedię w pięciu aktach!. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Lew, czaro.. Która różowa postać z bajek idealnie .Balladyna obfituje w tragiczne wydarzenia.. Rozwiąż test.. Brakuje odpowiedzi.. rzeki.TEST Z LEKTURY PT.Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto wygnał Popiela III?, Dlaczego Kirkor zatrzymał się w chacie wdowy?, Co się stało .Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. Balladyna - Informacje.. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.. Juliusz Słowacki.. Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.. Rozwiąż test!Czy znane Ci są wydarzenia z książki?.

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

a) luźna kompozycja scen b) obecność jednego świata realistycznego c) brak jedności czasu, miejsca i akcji d) obecność scen zbrodni 8) W tekście występuje motyw kary.Test z lektury,,Balladyna" .. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?. Quiz w Poczekalni.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. W jaki sposób Goplana ukarała Grabca za spotkanie z Balladyną?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. 3 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Zawiera nieodpowiednie treści?. Test składa się z 12 pytań.. Monikaa1073 10 miesięcy temu.. Skomentuj.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!TEST Z LEKTURY: Balladyna.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. 8 Obserwuj autora.Test: Balladyna.. W nocy Balladyna zabija śpiącego Grabca.Balladyna- wiedzy - Test.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Wyślij zgłoszenie .Balladyna wydała na samą siebie wyrok.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Daje wskazówki Polakom na temat poprawności .Test wiedzy - "Balladyna"!. BloodyBlack 3 lata temu.. Wyślij zgłoszenie .a) Balladyna b) Alina 7) Która z tych cech nie jest cechą dramatu?. Młodzieżowe słowa 2021 roku!. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Przewiń..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt