Wymień najważniejsze zasady tworzenia prezentacji multimedialnej

Pobierz

Niestety, dużemu zainteresowaniu tą formąZasady tworzenia prezentacji multimedialnej Nienależystosowaćzbyt ozdobnych czcionek i nazbyt wielu ich rodzajów w jednym tekście.. Przygotowując prezentację i poszczególne jej slajdy pamiętaj o następujących zasadach: Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy).. Powrót.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.. Twórz prezentację z jedną, jasną i czytelną tezą, którą powtórzysz w ciągu całej prezentacji co najmniej 3 razy.. Dobrze jest urozmaicić prezentację ilustracjami, odpowiednio dobranymi do przedstawionej treści.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej KlikPlik zaprasza Co musisz wiedzieć?. Jak rozpocząć prezentację?. Nim zabierzesz się do tworzenia prezentacji, poświęć trochę czasu na przygotowanie planu działania.. Ostatnie rozwiązanie polecam szczególnie osobą ceniącym sobie wizualny aspekt prezentacji.. Etapy przygotowania prezentacji: 2 1. aby ustawić animację do danego elementu należy na niego kliknąć a następnie wybrać rodziaj .Multimedia (łac. multum + medium) - media stanowiące połączenie kilku różnych form przekazu informacji (tekstu, dźwięku, grafiki, animacji, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki.Termin "multimedia" ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych.Przykłady najlepszych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych znajdziecie w poniższym zestawieniu..

3.Podstawowe zasady tworzenia prezentacji.

W innym przypadku teksty w prezentacji mogą wyświetlać się nieprawidłowo.. Kijo' 2009 Tytuł .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Podaj etapy przygotowywania prezentacji multimedialnej.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Czasami pewnie kusi cię żeby dodać jakąś animację, przejście albo nawet efekt dźwiękowy.. To zrozumiałe - chcesz zrobić prezentację bardziej multimedialną, sprawić żeby była widowiskowa.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych w Microsoft Office PowerPoint Opracował: Marek Badura Instytut Klimatyzacji i Ogrzewnictwa I-33 .. Wśród darmowych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych polecam skorzystać z aplikacji znajdującej się w pakiecie biurowym Apache OpenOffice ( download .1 SCENARIUSZ ZAJĘĆ Osoba prowadząca: Temat zajęć: mgr Piotr Okłót Podstawy tworzenie prezentacji multimedialnej w programie Ilość godzin: 2 x 45 min Cel ogólny zajęć: MS Power Point Sprawna komunikacja z wykorzystaniem sprzętu komputerowego Cele szczegółowe zajęć w postaci zoperacjonalizowanej: - określa przeznaczenie programu PowerPoint; - przedstawia sposoby tworzenia .Tworzenie prezentacji multimedialnych to jedna z tych czynności, z którą miała do czynienia większość użytkowników komputerów..

Zasady tworzenia prezentacji cd.

Wykonaj próbę już na etapie projektowania.26.. To takie ilustracje, które ma "w swoim magazynie" Power Point.. Ale uwierz mi, nie warto.. Większość to jakieś tandetne ilustracje, które nic nie wniosą do Twojej prezentacji, a na dodatek Twoi widzowie na pewno już je widzieli.. Canva, która jest narzędziem do tworzenia prostych grafik i obróbki zdjęć może służyć również do tworzenia prezentacji.. Następnie oszacuj, ile czasu zajmie ci zbieranie informacji.. Różnica między nimi jest bardzo prosta.. Jest to kompleksowy poradnik, który pomoże Ci projektować piękne slajdy, nie tracąc przy tym za wiele czasu i energii:-) Dodatkowo e-book zawiera rozdziały, które .Zasady tworzenia prezentacji .. W prezentacjach interaktywnych mamy możliwość swobodnego poruszania się między partiami materiału, czyli zawsze możemy wrócić np. do menu głównego i wejść w kolejny dział (bardzo .7: Prezentacja multimedialna i najważniejsze punkty.. Wszystko to bezpłatnie od Google.prezentacja multimedialna jest to ruchowe i ciekawe przechodzienie zdjęć.. Posiada bogatą bibliotekę darmowych motywów, która można od .Paweł Świercz Tekst powinien składać się z haseł, a nie rozbudowanych akapitów Stan prac Od stycznia 2014 r. funkcjonuje w UMWM Główny Informatyk Urzędu W dniu dzisiejszym złożone zostały oferty na system ZSI Ustalony został wstępny harmonogram prac, który wAutorski e-book "Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint" Ten artykuł jest częścią "Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint", który napisałam, by odczarować pracę z programem PowerPoint..

...Plan prezentacji multimedialnej.

W przypadku prezentacji wysyłanej do innych - upewnij się, że czcionka użyta do prezentacji jest systemowa.. 3 Najważniejsze Powody do Przeczytanie książki "Steve Jobs: Sztuka Prezentacji" Po pierwsze, jestem licealistą, muszę dobrze zdać maturę z języka polskiego, z częśli ustnej, będę szedł na studnia nt. marketingu i sprzedaży.Zasady tworzenia dobrych prezentacji i pokaz.. Przedstawiaj na slajdach tylko najważniejsze informacje.. i w tym programie dodaje się zdjęcia tekst itp. nowe slajdy dodaje się przez ,,dodaj`` ,,nowy slajd`` i tam wybierasz rodzaj slajdu.. Dzięki nim przygotujesz wystąpienie na dowolny temat.. Wersja darmowa oferuje przestrzeń dyskową o pojemności 100MB i umożliwia tworzenie dostępnych publicznie prezentacji.Zasady tworzenia prezentacji multimedialnych Streszczenie Prezentacje multimedialne stały się bardzo popularnym sposobem przekazywania informacji.. Nie stosuj clipartów.. Najpierw zastanów się, czy w sposób właściwy rozumiesz temat.. Tempo wyświetlania slajdówPrzecież teraz też następuje między nami wszystkimi komunikacja.. Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i .Prezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe..

Sprawdź, jaki program do robienia prezentacji za darmo wybrać.

Z pozoru nie jest bardzo skomplikowana i mało kto chce stawiać na płatne oprogramowanie.. Jeśli chcesz coś powiedzieć, powiedz to, zamiast wrzucać długi tekst na prezentację.. Planowanie prezentacji: określenie tematu prezentacji, wybór tekstów, .. prezentację odtwarza się przez przycisk F1.. Naturalnie więc prezentacja zawiera grafiki, wykresy i diagramy, a w mniejszym stopniu tekst.. Dodaj wizualizacje.. Wystarczy po prostu wybrać doskonałe obrazy, czcionki i kolory, aby Twoja prezentacja stała się wspaniałym nośnikiem tego, co chcesz przekazać.Prezentacja multimedialna .. Jeśli znajdziesz je w Internecie, zapewne zrobisz to szybciej aniżeli z .Miłego oglądania!. zasada 4.Prezentacja omawia najważniejsze zasady dotyczące tworzenia slajdowej prezentacji multimedialnej, w tym zasady prezentacji typu Pecha Kucha.. Wykorzystywane bywają w szkołach, urzędach, zakładach pracy, podczas lekcji, wykładów, sympozjów, konferencji, odpraw, narad, szkoleń itp.. Poniżej kilka godnych polecenia aplikacji do tworzenia prezentacji.zasady.. • Każda prezentacja musi mieć swój temat - należy zamieścić go na slajdzie tytułowym.A co najważniejsze jest całkowicie darmowe!. Dlatego pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów.. Ponadto tekst odciągnie uwagę od tego co mówisz.. Zanim zaczniesz tworzyć prezentację multimedialną musisz wiedzieć kilka rzeczy, musisz poznać kilka zasad, musisz nauczyć się planować, musisz zastosować nasze rady.. Przy tworzeniu prezentacji, stosuj podane reguły.. Najbardziej czytelne są czcionki bez szeryfowe, zbliżone do pisma technicznego (np.zasada 3.. Skład drukarski Studia podyplomowe Nauczanie na odległość Opracowywanie materiałów multimedialnych Wykład 2 dr Leszek Rudak Wynalezienie druku Za wynalazcę uznaje się rzemieślnika chińskiego Bi-Shenga, który w 1041-42 opracował sposób..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt